turkiyecumhuriyeti100yil

2023’ün En Popüler Proje Yönetimi Araçları

İş dünyası devam ettiği sürece, proje yönetim araçları giderek önem kazanmaktadır. 2023 yılında, daha gelişmiş proje yönetim çözümlerine olan talep daha da artacak. Birçok kuruluş için asıl sorun, kendi özel ihtiyaçları için en iyi çözümü bulmaktır.

Ne yazık ki, bugün piyasada çok fazla sayıda proje yönetim aracı çeşitleri mevcuttur. Bu araçlar projeleri daha kolay yönetmenizi sağlarken, hangisinin size daha uygun olduğunu anlamak kolay değildir. İşte sizin için 2023 yılında kullanabileceğiniz en iyi proje yönetim araçlarının rehberini paylaşıyoruz.

 1. Asana: Asana, en popüler proje yönetim çözümlerinden biridir ve takımlarla işbirliği yaparken etkili ve verimli bir şekilde çalışmalarına olanak tanır. Gerçek zamanlı takip ve raporlama, proje takvimi, otomatik görev atama, özel şablonlar ve daha birçok özellikle birlikte, Asana, kullanımı kolay ama güçlü bir araç arayan her takım için idealdir.
 2. Wrike: Wrike, takımların hızlı ve etkili bir şekilde çalışmasını sağlarken, yapılması gerekenlerin net bir görünümünü elde etmelerine olanak tanıyan başka bir önde gelen proje yönetim platformudur. Gerçek zamanlı işbirliği özellikleri sayesinde herkes görevlerle birlikte çalışabilir ve ayrıca proje ilerlemesi hakkında herkese geniş bir görünüm sunan ayrıntılı panolar içerir. Ayrıca, mobil uygulamaları sayesinde takımlar nerede olursa olsun bağlantı kurabilecektir.
 3. Trello: Trello, basit ama güçlü arayüzü nedeniyle projeleri planlamak ve izlemek için en yaygın kullanılan ortak çalışma panolarından biri haline geldi. Kullanıcılar, görev kartlarını içeren panolar oluşturabilir ve görevlerin durumuna veya öncelik seviyesine göre farklı listelere düzenleyebilirler – böylece ilerlemeyi bir göz atmak için kolay bir yol sunarlar.
 4. Basecamp: Basecamp, kullanıcıların farklı programlar veya web sitelerine geçmeden projelerini baştan sona yönetmelerine olanak tanıyan bir online merkezdir. Görev listelerinden, programlara, mesajlardan, dosya paylaşımına ve tartışmalara kadar, kullanıcılar tüm şeyleri bir yerde düzenleyebilir ve nerede olursa olsun ekip üyeleriyle kolayca paylaşabilirler.
 5. Microsoft Project: Büyük projeler için daha fazla yapı gerektiren büyük işletmeler için, Microsoft Project bazı harika seçenekler sunar, örneğin, zaman çizelgelerini görsel olarak gösteren etkileşimli Gantt grafikleri ve tüm tarafları birden çok projede son tarihler ve teslimatlar hakkında güncel tutan; kaynak atama modelleri; zaman çizelgesi simulasyonları; gerçek zamanlı raporlar; portföy analitikleri; veri bağlantıları arasında; otomatik bildirimler; özel panolar; özel alanlar ve daha fazlası
 6. TMetric:, takımların projelerini kolayca planlamasına, düzenlemesine ve izlemesine olanak tanıyan güçlü özellikler sunar. Gantt grafiği entegrasyonu ve sürükle-bırak arayüzü sayesinde görevleri oluşturma ve yönetme, takım yüklerini görme ve raporlara erişme kolaydır.
 7. LiquidPlanner: Değişiklikler oluştuğunda proje programlarını otomatik olarak ayarlayan ve bireysel hedeflere göre görevleri önceliklendiren öngörü analitikleri kullanır. Ayrıca, LiquidPlanner Slack ve Trello gibi diğer uygulamalarla entegre olur ve maksimum verimliliği sağlar.

Genel olarak, doğru proje yönetim aracını seçmek, ekibinizin nasıl performans gösterdiği üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir – özellikle çok katmanlı insanların ortak hedeflere doğru çalıştığı daha uzun süreli görevler veya girişimler için – bu nedenle, kuruluşunuzun ihtiyaçlarını karşılamak için doğru seçeneği seçerken özel gereksinimlerinizi unutmayın!

Bunu Paylaşın!

Yeni Yayınları Kaçırmamak İçin Abone Olun!

Yeni yayın ve gelişmeleri e-posta adresinize almak için lütfen aşağıdaki formu doldurun.

Dilerseniz Linkedin üzerinden de  yayınlarımıza abone olabilirsiniz. Linkedin üzerinden abone olmak için hemen tıklayın »

Bunlar da İlginizi Çekebilir! - Tüm Blog Yazılarımız

Bunlar da İlginizi Çekebilir! - Tüm Podcast'lerimiz

Bunlar da İlginizi Çekebilir! - Tüm Video'larımız

Siz de daha iyisini istemez misiniz?

Hizmetlerimizle Tanışın

Hizmetlerimiz

Eğitimlerimiz

 • Finansal Okuryazarlık
 • Finansçı Olmayanlar için Finans
 • Para, Döviz & Sermaye Piyasaları
 • Makroekonomik Verilerin Yorumlanması
 • Ekonomik Krizlerin Nedenleri & Sonuçları
 • Ekonomi Yönetimi
 • İnsan Kaynaklarına Stratejik Yaklaşım
 • Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri
 • Performans Yönetimi & Sistemleri
 • Performans Değerlendirme Sistemleri
 • İş Analizi & İş Gücü Planlama
 • Ücret, Ödüllendirme & Yan Haklar
 • Yetenek ve Kariyer Yönetimi
 • Kurumsal Akademi Tasarımı
 • Kurum Kültürü Yönetimi
 • Mutluluk & Motivasyon Yönetimi
 • Sessiz İstifadan Kaçınma
 • Profesyonel Koçluk